Žiema yra metų laikas, kai gamta užmigdoma sniego ir ledo, tačiau tai nereiškia, kad žvejybos entuziastai turi palikti savo meilę vandens telkiniams. Žieminė žvejyba yra unikali patirtis, kuri reikalauja tinkamo pasiruošimo ir įgūdžių. Šiame straipsnyje aptarsime tris pagrindinius žieminės žvejybos aspektus: ledo grąžtus, žvejybos būdus ir tinkamą apsirengimą.

Ledo grąžtų pasaulis

Ledo grąžtai yra esminis įrankis žiemos žvejybai. Jie yra naudojami gręžti skyles lede, per kurias žvejai gali naudoti žvejybos įrangą. Ledo grąžtai gali būti suskirstyti į keletą tipų:

  1. Pagal panaudojimo tipą: Yra mechaniniai, elektriniai ir benzininiai. Mechaniniais grąžtais gręžti eketę naudojama rankinė jėga. Elektriniai modeliai geriau susidoroja su storu ledu, tačiau norint juos prijungti reikia papildomo prietaiso. Pramoninėje žvejyboje naudojami benzinu varomi ledo grąžtai.
  2. Pagal peilių tipą: Yra grąžtai su plokščiais, sferiniais ir pakopiniais peiliais. Peilių formos pasirinkimui įtakos turi daugybė veiksnių, iš kurių svarbiausias yra ledo tipas. Ledas būna drėgnas, sausas, daugiasluoksnis ir klampus.
  3. Sraigto skersmuo: Sraigto skersmuo lemia eketės dydį ir pastangų kiekį, kurį žvejys išeikvos gręžimui. Rekomenduojama turėti keletą variantų įvairioms sąlygomis.

Didelio ir mažo grąžto skirtumai priklauso nuo žuvies rūšies ir žvejybos būdo. Kuo didesnė žuvis, tuo didesnis skylės skersmuo. Karosui ar ešeriui gaudyti tinka ledo grąžtas, kurio skersmuo iki 100 mm, o didesnėms žuvims – 110–140 mm skersmens ledo grąžtas. Jei tenka daug judėti, geriau nusipirkti lengvą ir galingą ledo grąžtą.

Žieminės žvejybos būdai

Jiggingas yra labai populiarus žieminės žvejybos būdas. Šis metodas apima specialaus jig’o naudojimą, kuris yra svorio ir formos kabliukas su mėsos gabaliuku arba dirbtiniu masalu. Jig’as yra leidžiamas į vandenį ir tada traukiamas atgal su tam tikrais judesiais, kurie imituoja natūralų grobį. Šis metodas yra labai efektyvus gaudant įvairias žuvų rūšis.

Žvejyba avižele yra populiarus būdas žvejoti žiemos metu. Šis metodas apima naudojimąsi specialia žvejybos įranga, vadinama avižėle, kuria žvejojama. Taip pat pastebėta, kad pastaruoju metu susidomėjimas žvejyba žiemą avižėlėmis be masalo arba bemasalinėmis avižėlėmis auga. Šis metodas yra laikomas “sportišku”, “kultūringu” ir “švariu”, nes nereikia bėgti į žūklės parduotuves pirkti gyvų masalų.

Tinkamas apsirengimas žvejybai

Žvejyba žiemą reikalauja tinkamo apsirengimo. Svarbu pasirinkti drabužius, kurie apsaugotų nuo šalčio ir drėgmės, taip pat užtikrintų patogumą ir judrumą. Štai keletas patarimų:

  1. Termo drabužiai: Šie drabužiai yra ne tik šilti, bet ir lengvi. Jie padeda išlaikyti kūno šilumą ir neleidžia prakaitui susikaupusiam ant odos atvėsti.
  2. Vandeniui atsparūs drabužiai: Vandeniui atsparūs drabužiai yra būtini, nes jie neleidžia vandeniui prasiskverbti per drabužius ir palieka jus sausus.
  3. Šilti batai: Šilti batai yra būtini, nes pėdos yra viena iš pirmųjų kūno dalių, kurios pradeda šalti. Vandeniui atsparūs batai yra geriausias pasirinkimas.
  4. Pirštinės ir kepures: Šie aksesuarai padeda apsaugoti rankas ir galvą nuo šalčio.

Saugumo reikalavimai

Saugumas yra labai svarbus žvejojant žiemą. Žvejai mėgėjai turi laikytis reikalavimo, kad vienos žvejybos metu galima naudoti 4 mėgėjų žvejybos įrankius, iš jų ne daugiau kaip 2 įrankius. Be to, svarbu nepamiršti ir žvejo mėgėjo bilieto, jei žvejojate neišnuomotame telkinyje arba žvejybos leidimo, žvejojantiems išnuomotame telkinyje.

Išvada

Žieminė žvejyba yra unikali patirtis, kuri reikalauja tinkamo pasiruošimo ir įgūdžių. Ledo grąžtai, žvejybos būdai ir tinkamas apsirengimas yra trys pagrindiniai aspektai, kurie gali padėti žvejams mėgėjams pasiekti sėkmę šioje veikloje. Tačiau svarbu prisiminti, kad saugumas yra pirmenybė, todėl visada reikia laikytis saugumo taisyklių ir naudoti tinkamą įrangą.